Ideelle forhold ga godt fiske også etter hyse og sei.

Også hysefisket har tatt seg opp.
Toppen i uke 12 kom etter ei uke med gode driftsforhold både værmessig og med god fisketilgjenglighet. 15.500 tonn var tatt på garn, 6.100 tonn på snurrevad, 4.500 tonn på juksa og 1.500 tonn på lina. Det meste av økninga fra tidligere uker kom i Lofoten, som skvatt opp fra ca 3.500 tonn ukene før til hele 13.200 tonn i uke 12. Her stod garn for 8.600 tonn, juksa 2100 tonn, snurrevad 1.700 tonn og lina nær 800 tonn. Men det var økning også i de andre sonene. Øst-Finnmark økte fra rundt 1.000 tonn ukene før til tett innpå 2.000 tonn, Vest
1.500-2.200 tonn ukene før til 4.400 tonn i uke 12. Troms og Vesterålen har svingt mye den siste måneden. Troms har hatt høyere ukekvantum tidligere i år, med 5.700 tonn i uke 7, men da utgjorde fryst torsk 3.000 tonn. De 4.000 tonnene fersk torsk omsatt til kjøpere i Troms i uke 12 er beste uke også der, og 3.300 tonn fersk torsk som var omsatt i Vesterålen er det bare uke 7 med 3.700 tonn som overgår. I området Helgeland-Nordmøre nådde torskekvantumet opp i 650 tonn i uke 12, som også er ei fin økning fra ukene før.
Også hysekvantumet gjorde et byks oppover i uke 12 og havnet på vel 3.100 tonn, opp fra 1.300-1.500 tonn ukene før. Her står snurrevad for det meste av økninga, fra 600-700 tonn opp i hele 1.900 tonn i uke 12. Hele 1.100 tonn av snurrevadkvantumet var levert i Vesterålen, og videre var i underkant av 300 tonn snurrevadhyse levert både i Øst-Finnmark og Troms. Også et relativt stort hysekvantum tatt på autoline ble omsatt i uke 12, nærmere bestemt 880 tonn.
Også seien fikk et oppsving i uke 12. 1.380 tonn totalt var fordelt med vel 500 tonn tatt på trål, 370 tonn på garn og 390 tonn på not. Sistnevnte er kommet i gang med leveranser fra «Trønderkari» og «Sjohav» i Troms.
Opprettet 02.04.2012 08:27. Sist oppdatert 02.04.2012 08:34
Kommenter via Facebook
Aker Seafoods` største aksjonær mener at inspektører vil kunne rapportere om leveringsforpliktelser.
Fikk svært uvanlig fangst Skulle fiske reker.
Syv kval skutt Tatt på kysten.
Mye pelagisk i høst Når store kvantum skal opp, blir prisfastettingen ekstra spennende.
To kvaler skutt Avsluttet ved Svalbard.
– Lik var islending De var tre som omkom i forliset.
VM-vinner fikk 25-kilos skrei Vinneren kom fra Troms, hele 600 deltok.
Fisker falt i sjøen og omkom Falt over bord utenfor Nord-Trøndelag.
Åpnet Henningsvær-boksen for flere Også litt større fartøy kan delta.
På samme nivå som i fjor Stabilt i de sørlige regionene.
Nytt aktsomhetsområde i loddefisket Mye innblanding av torsk og hyse.
Skreifest på gang i Ytre Namdal Innsiget gir både og gode middager og mange aktiviteter.
Dekker inntil halvparten Kystverket har midler til kommunale fiskerihavnetiltak.
Skjønner ikke refordelingen Fiskeridirektøren fulgte ikke fiskarlagets råd.
Dyrest i Kirkenes Store prisforskjeller ved landinger i større havner.
Skreibølge over Europa Forbrukerne sender eposter til Sjømatrådet for å få tak i mirakelfisken.
- Gjeninnfør trålernes leveringsplikt Fylkesparti i Nordland er klar i sin uttalelse.
Russisk fiskebåt takket ja Fikk hjelp til å komme seg til Tromsø.
Vågekval-frist Skal du være med, så meld fra.
Konkurs-landene importerer mer De som sliter med økonomien, spiser mer fisk.
Russland er det største markedet Har passert Frankrike.
Ringnotbåt fisket for 88 mill Dønna Havfiske AS håvet i fjor inn 140 millioner kroner.
Sjarkfiske, et farlig yrke Forskere mener at det er mye tryggere å jobbe på en oljeplattform.
Frykter oljeutslipp På botnen rett utenfor Herøy Industripark i Tjørvåg ligg båten «MK Vollert».
Levert av Open Concept SA, Kjøllefjord